Na czym polega masaż tajski i jak się przygotować?
Masaż tajski przynosi wiele korzyści, dlatego cieszy się taką popularnością. W szczególności polecany jest osobom, które chcą pozbyć się toksyn z organizmu i zapomnieć o stresie. Dowiedz się, czym dokładnie jest masaż tajski i na czym polega. Przeczytaj, jak przygotować się do wizyty. Poznaj przeciwwskazania i sprawdź, czy ta technika masażu jest bezpieczna dla wszystkich.
Jak się przygotować do masażu?
W dniu wykonania masażu na godzinę przed sesją nie spożywaj posiłku. W ciągu dnia postaw na lekkie potrawy, najlepiej świeże owoce i warzywa. Nie zapomnij o dobrym nawodnieniu. Wybierz wodę lub ciepłą herbatę. Nie pij alkoholu i ogranicz picie kawy. Przed wizytą postaraj się zrobić kilka skłonów. Rozciągnięcie ciała pozwoli zniwelować ewentualny ból, który może się pojawić, jeśli ciało będzie zbyt spięte. Załóż lekki i wygodny strój i wybierz płaskie obuwie. Jeśli masz długie włosy, koniecznie zwiąż je w kucyk.
Przeczytaj również: Na czym polega odnowa biologiczna?
Na czym polega masaż tajski?
Masaż tajski zwykle wykonywany jest przez jedną osobę, która do masażu wykorzystuje dłonie, kciuki, przedramiona, łokcie, a nawet stopy. Poszczególne części ciała są uciskane, by wprowadzić masowaną osobę w stan odprężenia. Tajski masaż czerpie z wielowiekowej tradycji, której podstawą jest założenie, że ciało człowieka wypełnione jest cząsteczkami zwanymi „lom”. Odpowiednia technika masażu pozwala na przepływ tych cząsteczek.
Celem masażu pleców i ramion jest pozbycie się bólu i napięcia. Masaż głowy i twarzy odświeża cerę, pozwala pozbyć się drobnych zmarszczek i pobudza włosy do wzrostu. W wielu hotelach oferujących usługi SPA wykonywany jest tajski masaż stóp, który związany jest z założeniami refleksologii. Zgodnie z nimi ciało człowieka podzielone jest na pięć par stref. Właściwe uciskanie wybranych punktów na stopach zapewnia odpowiedni przepływ energii oraz wzmacnia różne narządy.
Niektóre hotele oferują masaż tajski z wykorzystaniem bawełnianych woreczków, które wypełnione są mieszanką ziół. Przedtem niezbędne jest ich podgrzanie, by pobudzić lecznicze działanie olejków eterycznych. Woreczki przykłada się do ciała, a pod wpływem ucisku wydzielane są cenne substancje. W tym celu często wykorzystuje się kamforę, która ma działanie rozgrzewające, przeciwzapalne i przeciwgrzybicze, a także kurkumę. W wielu salonach do masażu stosuje się trawę cytrynową, która stymuluje krążenie.
Czy warto skorzystać z tajskiego masażu?
Oczywiście, masaż tajski przynosi wiele korzyści dla duszy i ciała. Przede wszystkim ma zbawienny wpływ na układ krwionośny i limfatyczny. Uspokaja, poprawia nastrój i redukuje stres. Pozwala pozbyć się napięcia mięśniowego i męczących bólów głowy. Wpływa na lepszy sen, wzmacnia odporność, wspomaga usuwanie toksyn z organizmu i dodaje energii. By wzmocnić działanie, masażysta często dodaje drogocenne olejki eteryczne, które wykazują działanie nie tylko relaksacyjne, ale także działają antywirusowo i antybakteryjnie.
Masaż tajski polecany jest wszystkim osobom, które mają kłopoty z przemianą materii i chciałyby oczyścić organizm. To także świetne rozwiązanie dla osób cierpiących na spadek nastroju, depresję, a także kobiet zmagających się z przykrymi dolegliwościami związanymi z okresem menopauzy. To rozwiązanie dla zabieganych i zestresowanych pracowników.
Czy masaż tajski jest bezpieczny?
Tak, masaż tajski jest bezpieczny pod warunkiem, gdy wykonywany jest przez doświadczonego specjalistę. Przeciwwskazaniem do zabiegu są między innymi choroby zakaźne, nowotwory, wady serca, miażdżyca, łamliwość kości.
Podziel się
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana